סיוע רפואי נוסף שמוכר על ידי משרד הבריאות של מדינת ישראל כחלק בלתי נפרד של הטיפול ההוליסטי בילדים הסובלים ממחלות אונקולוגיות, מיקרוטיה ותסמונת גולדנהר כולל בתוכו:

  • דיקור סיני
  • אוסטאופתיה
  • ארומתרפיה
  • ליווי הילדים החולים והוריהם / האפוטרופוסים שלהם על ידי פסיכולוג מקצועית

טיפול הוליסטי במחלות אונקולוגיות, מיקרוטיה ותסמונת גולדנהר מגדיל באופן משמעותי את אחוזי הריפוי.

דיקור סיני

השימוש בדיקור סיני במחלות אונקולוגיות בהחלט הצליח להוכיח את עצמו כמסייע בשיקום של ילדים הסובלים ממחלות אונקולוגיות. אונקולוגים מומחים ממליצים על דיקור סיני בתור טיפול משקם אחרי ניתוח. בדרך כלל, אחרי הניתוח רמת הפעילות הגופנית יורדת באופן משמעותי. הילדים שנותחו זזים פחות, אוכלים פחות ופשוט לא נהנים משגרת היום.

דיקור סיני מסייע לשיקום מערכת העיקול, משפר ומחזק את תפקוד הכליות שדוכא על ידי הטיפול התרופתי. חוץ מזה, דיקור סיני מסייע בסילוק רעלים הגוף ותומך בתפקוד מערכת השרירים והשלד.

אוסטאופתיה

אוסטאופתיה כטיפול תומך במחלות אונקולוגיות קיבלה הכרה על ידי הרופאים בישראל החלק בלתי נפרד מהטיפול ההוליסטי בילדים חולי סרטן. ברוב המקרים כתוצאה מטיפולים כימותרפיים יכולות להיגרם תופעות לוואי כגון פגיעה במערכת כלי דם, שינויים ניווניים ברקמות השריר והיציבה של הילד. מומחי אונקולוגיה רבים ממליצים על אוסטאופתיה כטיפול תומך שמבטיח דינמיקה חיובית בשיקום השלד, חיזוק שרירי הליבה ושיפור זרימת הדם.

בנוסף, מומחה אוסטאופתיה מסוגל בעזרת הטיפול לזהות בגוף חסימות וסטרס שנגרמו כתוצאה מהזריקות או טיפולים פולשניים אחרים ולסלק אותם תוך כדי ניקוי אנרגטי ברמה פיזיולוגית.

ארומתרפיה

שיטה אבחונית יעילה בתחום הטיפול הנפשי, המסייעת לתקן את מצבו הנפשי וכתוצאה מכך גם את הגופני של הילד החולה במחלה אונקולוגית. מבוססת על מבחני הרחה שעושים למטופל. על פי שיטה זו שמנים אתריים מסוימים נתפסים על ידי הילד כלא נעימים ולא רצויים ואחרים דווקא מעודדים חשיפה לאורך זמן. השמנים שלא מוצאים חן בעיני הילד "פותחים" (ברמה מודעת ולא מודעת) את כל מצבי הסטרס, הטראומה והחוויות הכואבות שעבר הילד. כך מומחה ארומתרפיה מבין מה בדיוק בתפיסה של כל מטופל ומטופלת מונע מהם להבריא.

שמנים אתריים שהמטופל או המטופלת אוהבים להריח הופכים לשמנים "טיפוליים" ומאפשרים שיקום לא ברמה נפשית, משפרים את זרימת הדם בכל הגוף ובפרט, זרימת הדם במוח. ארומתרפיה על ידי שמנים אתריים מובחרים יכולה להתבצע בצורה של עיסוי או באמצעות אינהלציה.

אחרי תקפה מסוימת מתקיים מבחן הרחה נוסף שמטרתו לעבוד על השמנים שקודם הרגישו לילד לא נעימים. בדרך כלל התגובה של הילד משתנה.

ליווי פסיכולוגי

אחד ההיבטים החשובים במערך הטיפולים התומכים לילדי הקרן "צ'אנס לחיים" הוא ליווי פסיכולוגי מקצועי בתקופת הטיפולים והשיקום בישראל ודאגה למצבו הנפשי והגופני. מה זה אומר בפועל?

מטפל מומחה או מטפלת מומחית מלווים את הילדים יחד עם הוריהם או האפוטרופוסים שלהם לכל טיפול ובדיקה והופכים להיות מנטורים שלהם. המלווים שלנו מסייעים לילדים להתגבר על החסומים הפנימיים, לצבור ביטחון עצמי, להתמודד עם כאבים, מצבים רגישים וכל דבר אחר. מנטור מסייע לילד או לילדה לגייס את המשאבים הדרושים ולווסת את הרגשות – ברכות, בלי התעקשות, כדי לאפשר למטופל הצעיר לעבור את כל ההליכים והטיפולים הדרושים.

כל אחד מהמלווים שלנו שולט בכלים מקצועיים שנועדו לסייע לילד לחזור ליהנות את החיים, לא לאבד תקווה או אמונה בבני אדם. אנחנו מקפידים הקפדה יתרה על כבודו של המטופל ועל החופש הפנימי שלו לצד ההתמודדות וההשלמה עם המצב החדש.