נעים מאד, שמי אריאלה בלובשטיין, מנכ"לית הקרן הפילנטרופית "דרך לחיים".

ההחלטה שלי להקים את הקרן מבוססת על ניסיון החיים שלי. אני עצמי נולדת עם תסמונת גולדנהר, פגם מולד נדיר המתבטא בפגיעה מבנית באזור הפנים, בדרך כלל בצד אחד שלהן. אצל התסמונת גרמה לעיוות במבנה הפנים ולמיקרוטיה (אפרכסת האוזן שלא התפתחה). בגיל 4 אבא שלי בחר לעזוב אותי בגלל המראה "הלא סטנדרטי" שלי.

בהמשך פעם אחרי פעם חוויתי דחייה על ידי החברה. אנשים הצביעו עלי בגלל איך שאני נראית ושאלו איפה האוזן שלי. גדלתי בודדה מאד, כי ילדים אחרים לא רצו לשחק איתי, קראו לי בשמות ופשוט פחדו להתקרב אלי בגלל שנראיתי שונה מהם. אבל למרות כל אלה גדלתי מוקפת אהבה של אמא שלי.

בגיל חמש הייתי מעורבת בתאונת דרכים מאד קשה. בתאונה איבדתי את סבא שלי וכמעט איבדתי את אימי האהובה שהייתה תמיד המשענת והעוזרת שלי.

אחרי התאונה גילו אצלי סרטן מוח מסוג מדולובלסטומה. תחזית הרופאים לא הייתה מעודדת, הסיכוי שלי לשרוד היה מאד נמוך, גם כי לא הייתי יכולה לעבור טיפולים כימותרפיים. למרות זאת, ניצחתי את המחלה וכל התהליך הזה הפך לעוד שיעור הישרדות חשוב עבורי. הבנתי שההצלחה שלי תלויה אך ורק בי.

הניצחון על הסרטן העניק לי אושר ומשמעות לקיום שלי. הצלחתי לשנות את החשיבה ואת הגישה ההוליסטית שלי לטיפול. קיבלתי הזדמנות לחיות את החיים.

אבל היה לי חלום נוסף: שחזור האפרכסת של האוזן. עברתי סדרת ניתוחים שלא הצליחה, אבל לא נתתי לעצמי להתייאש. יחד עם אמא שלי פנינו לקרן פילנטרופית כדי לגייס כסף לניתוח יקר מאד שעושים בארה"ב.

והנה, הגיע הרגע, אבל שוב – לא הכל עבר חלק. הסרטון פגע ברקמות עור הפנים שלי. חזרתי הביתה ואחרי שהתאוששתי, החלטתי לנצל את ההזדמנות האחרונה שלי, עוד ניתוח שהבטיח 99% הצלחה. ואז זה קרה. ההזדמנות שקיבלתי הפכה להצלחה גדולה.

הקמתי את הקרן "דרך לחיים" כדי לסייע לילדים-יתומים שסובלים ממחלות קשות: אונקולוגיות, גנטיות ואחרות. אני מזמינה כל אחת ואחד, מי שמוכן לתת לילדים אלה הזדמנות לחיות, לגדול, להתפתח ולהגשים את החלומות שלהם. בזכותכם הם יכולים להפוך להורים ולהמשיך להפיץ את הטוב שהם קיבלו מכם.

ואני מצדי אתן לאותם ילדים רוח גבית, תמיכה ואמונה, בדיוק כמו שחוויתי בעצמי.

תודה רבה על הכל!